AKTUALNOŚCI

Czy kolory istnieją?

Hej MÓZG… tutaj receptor – dostałem falą o długości 520 nm! Jak to działa? Kolor to wrażenie, twór, fakt? Czy czerwona kartka na pewno jest czerwona? Jeśli nie – to jaka jest naprawdę??? Zobacz bardzo ciekawe wyjaśnienie!  I bądź mądrzejszy! Możesz to wykorzystać dla siebie samego, dla dzieci, a może by zabłysnąć? https://www.youtube.com/watch?v=kb26U1bqlbw

Obozowa terapia widzenia w Beskidmed

Absolutna nowość w Beskidmed. Jeśli Wasze dziecko cierpi na problemy ze wzrokiem, to obozowa terapia widzenia, jest dla niego idealnym rozwiązaniem. Kliknij i dowiedz się więcej. DLA KOGO? Jeśli Wasze dzieci mają problemy z oczami takie jak: leniwe oko, zez, zaburzenia ruchów gałek ocznych, brak widzenia obuocznego itd., ale jednocześnie  kochają poznawać nowe otoczenie, lubią…
Przeczytaj więcej

Olimpiada „Trzeci wiek na start” już za nami!

19. Maja w Łazach odbyła się X Jubileuszowa Międzynarodowa Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci wiek na start”. Jednym z partnerów tej niezwykłej imprezy był Bedskidmed.

Okulary przeciwsłoneczne – musisz je nosić!

Im więcej ładnej pogody i słońca, tym większa konieczność noszenia okularów przeciwsłonecznych. I choć część z nas uważa, że nie są one im wcale potrzebne – nic bardziej mylnego! Read More

Beskidmed na Olimpiadzie

Już 19. Maja w Łazach odbędzie się X Jubileuszowa Międzynarodowa Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci wiek na start”. Jednym z partnerów tej niezwykłej imprezy jest Bedskidmed.

Czy można zapobiegać zaćmie?

Zaćma ( katarakta) jest chorobą oczu, która wydaje się być w pewnym wieku nieunikniona. Statystyki mówią, że w Polsce choruje na nią ponad 800 tyś osób, a granica wieku jej występowania stale przesuwa się w kierunku osób coraz to młodszych.

Zoperowali mi zaćmę, widziałem, ale znów nie widzę. Dlaczego?

Operacja zaćmy jest najczęściej przeprowadzanym zabiegiem w okulistyce. Cechuje się wysokim bezpieczeństwem oraz efektywnością. Przypadki, w których nie udaje się uzyskać poprawy widzenia związane są najczęściej nie z powikłaniami, których odsetek jest niewielki (1%), ale z towarzyszącymi chorobami, takimi jak jaskra czy zwyrodnienie siatkówki związane z wiekiem (AMD).

Nowy aparat w Beskidmed

Od stycznia 2017 roku dysponujemy nowym aparatem do badań diagnostycznych jakim jest Triton Swept Source OCT firmy Topcon.

Jak wygląda podstawowe badanie okulistyczne w BESKIDMED?

Po zebraniu podstawowego wywiadu przez optometrystę/refraktometrystę/pielęgniarza/pielęgniarkę okulistyczną przeprowadzane są wstępne badania – ocena autorefraktometryczna ( inaczej komputerowe badanie wzroku) oraz dobór najlepszej korekcji wady wzroku.

Co to właściwie znaczy „poprawić wzrok”?

Z perspektywy praktykującego lekarza okulisty może znaczyć …wszystko.