Leczenie i chirurgia zaćmy

LECZENIE I CHURURGIA
ZAĆMY

Zaćma jest to zmętnienie soczewki oka o różnym nasileniu. Światło przechodząc przez soczewkę z zaćmą ulega rozproszeniu i pochłonięciu. Wynikiem tego jest rozmyte lub nieostre widzenie o różnym nasileniu.

Decyzja o przeprowadzeniu operacji usunięcia zaćmy powinna być podjęta przez pacjenta i okulistę po pełnym badaniu okulistycznym poszerzonym o dokładną informację o zabiegu. Dlatego też oferujemy Państwu wizytę polegającą na specjalistycznym badaniu okulistycznym, badaniu biometrii gałki ocznej oraz pełnej informacji o planowanej operacji. W tym czasie, jak i na każdym etapie diagnostyki i leczenia, macie Państwo możliwość rozmowy z chirurgiem okulistą, zadawaniu szczegółowych pytań i nieograniczony czas na podjęcie decyzji.

Zaćmę leczy się operacyjnie!
Podczas zabiegu usuwa się zmętniałą soczewkę oka a w to miejsce wszczepia nową, sztuczną. Ta procedura stwarza wiele możliwości- nie tylko poprawia widzenie, ale pozwala również skorygować występującą wcześniej wadę wzroku. Można raz na zawsze uwolnić się od konieczności noszenia okularów, do dali,  bliży oraz tych korygujących astygmatyzm.

Możliwe są też następujące rodzaje zabiegu:

  • z użyciem soczewki jednoogniskowej
  • z użyciem soczewki jednoogniskowej asferycznej z filtrem światła niebieskiego polecane pacjentom młodym oraz ze zmianami w siatkówce (zwyrodnienia, obrzęk cukrzycowy)
  • wszczepienie soczewki torycznej ( korygującej astygmatyzm)
  • wszczepienie soczewki wieloogniskowej ( multifokalnej) korygującej widzenie zarówno do dali jak i do bliży.
  • wszczepienie soczewki zarówno torycznej jak i multifokalnej.

W Centrum Medycznym BESKIDMED proponujemy Państwu zabiegi nieodpłatne, w ramach umowy z NFZ przeprowadzane w Oddziale Okulistycznym Szpitala Śląskiego w Cieszynie (obowiązuje kolejka oczekujących). Dla tych z Państwa, którzy nie chcą czekać, zabiegi w Tesin Medic Clinic w Czeskim Cieszynie, z częściową refundacją przez NFZ poniesionych kosztów. W obu miejscach zapewniamy opiekę okulistyczną przez naszych lekarzy.

REJESTRACJA: +48 33 858 32 28

CZYNNE: PN-PT 9:00-17:00

REJESTRACJA:
+48 33 858 32 28

CZYNNE: PN-PT 9:00-17:00

REJESTRACJA