Leczenie laserowe

LECZENIE LASEROWE

Lasery w okulistyce służą w leczeniu wielu schorzeń oka. W Centrum Medycznym BESKIDMED dysponujemy: laserem Nd-YAG oraz laserem zielonym.
Wykonywane przez nas zabiegi to:

OKULISTYKA

Kapsulotomia tylna (YAG)
usunięcie zaćmy wtórnej.

Zabieg wykonuje się u tych pacjentów, u których po pewnym czasie (miesiące , lata) od usunięcia zaćmy pojawia się tak zwana zaćma wtórna. Jest to przymglenie tylnej torebki soczewki, czyli tej jej części, która zostaje w oku jako „rusztowanie” dla wszczepianej sztucznej soczewki. Jeśli traci ona przejrzystość, to laser YAG rozbija jej zmętniałe struktury przywracając ostrość widzenia. Zabieg jest szybki, bezbolesny a jego efekty są trwałe.

Irydotomia laserem YAG

Wykorzystuje się ją w leczeniu jaskry zamykającego się kąta przesączania. Laserem wytwarza się przetokę pozwalającą na swobodne krążenie płynu wypełniającego przednią część oka. Przywraca to prawidłowe stosunki anatomiczne między strukturami oka i pomaga stabilizować ciśnienie w oku.

Vitreoliza/synechiotomia
laserem YAG

Wiązka lasera rozbija napotkane zmętnienia, blizny, zrosty. Dzieje się tak zarówno w obrębie przedniego odcinka oka jak i ciała szklistego. U części pacjentów dolegliwości związane z istnieniem „mętów przed oczami” wyraźnie się zmniejszają. Wymaga użycia odpowiednich soczewek skupiających energię lasera zakładanych na oko na czas zabiegu.

Fotokoagulacja siatkówki laserem zielonym

Metodę laseroterapii siatkówki wykorzystuje się w przypadku leczenia schorzeń siatkówki przebiegających najczęściej z jej obrzękiem. Główne wskazania to: retinopatia cukrzycowa, stan po zatorze żyły środkowej siatkówki, zwyrodnienia i otwory w siatkówce zagrażające odwarstwieniem

REJESTRACJA: 338583228

CZYNNE: PN-PT 9:00-17:00

REJESTRACJA